Moduliniai namai

Sparčiai tobulėjant statybų technologijoms ir keičiantis namų statybos tendencijoms, į Lietuvos statybų rinką gana sparčiai įsiveržė moduliniai namai – puiki alternatyva tiems, kurie nori greitai ir pasirinktoje vietoje turėti nuosavą būstą.

Moduliniai namai – kuo jie ypatingi?

Pastebėjome, jog modulinių namų konstrukciniai sprendimai, įmontuotos inžinerinės komunikacijos bei galimybė iš karto atlikti apdailos darbus kelia klientų pasitikėjimą ir nulemia pasirinkimą statyti būtent tokio tipo namus. Tačiau tai ne vienintelės priežastys, kodėl verta rinktis modulinių namų statybą.

Kompaktiškumas. Moduliniai namai geriausiai tinka tiems, kurių poreikiai nėra labai dideli ir kuriems pakanka minimalių patogumų (pavyzdžiui, patogios lovos, dušo) ir unikalaus vaizdo per gyvenamojo būsto langą. Kitaip tariant – kuriems reikia kompaktiško būsto su minimaliai išpuoselėtu interjeru ir nereikia patalpų, neturinčių aiškios paskirties.

Be to, modulinių namų statyba yra itin patogi ir greita, jos neriboja gamtos ar klimato sąlygos. Modulinio namo pranašumu laikoma ir tai, kad prireikus namo erdvę galima keisti – padidinti arba sumažinti (papildomai pridėjus arba išėmus modulių). Kitas tikrai praktiškas pasirinkimas taip pat yra ir karkasinių – skydinių namų statyba. Ieškantiems mažesnio gyvenamojo ploto sprendimų, geriausias pasirinkimas yra sodo nameliai. Kadangi moduliai yra gaminami specializuotame ceche ir vėliau montuojami pasirinktoje teritorijoje, išvengiama ilgo statybos proceso ir sklype nesukuriama netvarka, jis nepaverčiamas įrankiais bei technika apkrauta statybų aikštele. 

Mobilumas. Modulinis namas gali būti tiek tobulu vasarnamiu, tiek puikiu nuolatiniu būstu – jį galima statyti įvairiose vietose, pavyzdžiui, ant kalno šlaito, šalia ežero ir t. t. Juos galima statyti netgi ten, kur dar nėra nutiesti elektros laidai. Pastarasis pasirinkimas ilgainiui tampa vis paklausesnis, nes tuomet galima naudotis saulės baterijomis arba kolektoriais, kurių generuojama energija yra nemokama ir padeda sutaupyti.

Labai vertinama tai, kad moduliniai namai prireikus gali būti lengvai perkeliami į bet kurią kitą vietą. Sprendžiant ilgalaikes urbanistines teritorijų problemas, modulinės sistemos dažnai padeda sklandžiai išspręsti teritorijų darnaus vystymo klausimus.

Pastovumas ir laikinumas. Moduliniai nameliai turi komfortišką savybę – jeigu jų plotas siekia iki 50 m2, jiems nereikia specialaus projekto, o statiniams iki 80 m2 galioja supaprastinta statybų tvarka. Dar vienas modulinių namų išskirtinumas – jeigu tokiuose namuose nusprendžiama gyventi laikinai (iki dvejų metų), tuomet nereikalingi statybos leidimai. 

Modulinius namus atvežame į nurodytą vietą, padedame sutaupyti laiko ir nuo pat pradžių, informuojame apie lauktiną rezultatą.

Architektūros kokybė ir funkcionalumas. Moduliai – tai tarsi plytos, iš kurių galima sukurti labai įvairaus architektūrinio stiliaus statinius, pastatyti įvairių konfigūracijų pastatus, sumūryti skirtingas formas. Moduliniai nameliai gali būti ne tik labai kompaktiški, maži, bet ir erdvūs – su terasėlėmis, bendravimui skirtomis erdvėmis. Užsiimdami modulinių namų statyba mes siekiame ne atsitiktinai surikiuoti ir sujungti modulius, bet iš jų sukurti patrauklią ir funkcionalią erdvę.

Pasirinkdami modulinius namus, ne tik galėsite džiaugtis puikiu architektūriniu rezultatu, funkcionalia gyvenamąją erdve, bet ir didžiuotis gyvendami ekologiškame būste. 

Esame tikri, kad kokybiška architektūra kuria pridėtinę statinio vertę, atitinkančią šiuolaikinį ir greitai besikeičiantį gyvenimo būdą, todėl visuomet stengiamės ją užtikrinti.

Kuo išskirtiniai moduliniai namai?

Privalumų moduliniai namai ir jų statyba turi gana daug, tačiau, ar žinojote, kad …

moduliniai namai gali būti statomi ir į aukštį, ir į plotį?

moduliniai namai gali būti sujungti visomis plokštumomis? 

moduliniai namai paprastai turi surenkamąją konstrukciją, todėl juos galima statyti net ir labai riboto dydžio teritorijoje ar sklype?

moduliniai namai – ekologiškas pasirinkimas. Tokiems statiniams naudojama natūrali statybinė medžiaga – medis, išsiskirianti labai patraukliomis savybėmis?

moduliniai namai prireikus gali būti komplektuojami iškart su baldais, kad Jūs nedelsdami galėtumėte juose apsigyventi?

moduliniai namai gali turėti autonominį šildymą ar elektros tiekimą, jeigu išreiškiate tokį poreikį?

 

Moduliniams namams pastatyti naudojama mažo tankio medžiaga, kuri paverčia namą nepralaidžiu aplinkos triukšmui, neakumuliuoja iš išorės sugeriamo šalčio, todėl tokiame name visada yra šilta. Be to, mažo tankio medžiagos yra nedegios, todėl ir moduliniai namai yra laikomi atspariais ugniai.

Tad jeigu norite savo nuolatinio ar vasaros būsto patrauklų estetinį vaizdą suderinti su patogumu, taupumu, ekologiškumu – geriausias sprendimas yra modulinis namas. Gyvenimas moduliniame name – garantuota darna ir komfortas.