Karkasinių – skydinių namų statyba

Karkasinis / Skydinis namas

Karkasinių – skydinių namų statyba iki šiol užima aukštą vietą pasaulinėje namų statybos rinkoje. Spartus aukščiausios kokybės standartus atitinkančių statybinių medžiagų kūrimas ir nuolatinis gamybos technologijų tobulinimas nulėmė tai, kad karkasinių namų statybos apimtys įvairiose pasaulio šalyse nuolat auga.

Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose šiuo metu yra 90 % namų, pastatytų iš medinio karkaso, Švedijoje – 80 %, Škotijoje – 48 % namų yra mediniai. Šiandien jau ir Lietuvoje mediniai karkasiniai namai – populiarus pasirinkimas, vertinamas dėl savo patvarumo, patikimumo, ilgaamžiškumo ir kitų patrauklių savybių, pranokstančių betoninių ar plytinių namų privalumus.

Ne vienerius metus užsiimdami karkasinių – skydinių namų statyba, galime teigti, jog jie pelnytai yra pripažinti vienais iš ekonomiškiausių ir ekologiškiausių (draugiškų aplinkai) sprendimų, išsiskiriančių itin mažais eksploatacijos kaštais. Modernios architektūrinės tendencijos, naujos statybinės medžiagos ir pažangios technologijos suteikia vis daugiau ir daugiau galimybių gaminti surenkamus namus.

Tad ieškantys jaukių ir idealiai šiuolaikiškus sprendimus atitinkančių namų, jau keletą dešimtmečių renkasi karkasinius – skydinius namus. Pastarieji vis dažniau tampa ne tik vasarnamiu ar laisvalaikio zona, bet pilnaverčiais šeimos namais.

Skydinių – karkasinių namų gamyba Europoje pradėjo vystytis prieš 50 metų. Būtent tokiuose namuose gyvena dauguma Vokietijos, Norvegijos, Suomijos ir kitų šalių gyventojų. Todėl skydinius – karkasinius namus dar kartais vadina XXI amžiaus namais. Per paskutinius dešimtmečius šių namų gamybos technologija stipriai pasikeitė į gerąją pusę dėl naudojamų įrengimų bei naujų statybinių medžiagų. Šiuolaikiniai skydiniai – karkasiniai namai ne tik niekuo nenusileidžia rąstiniams bei plytiniams namams, bet ir lenkia juos. Namo konstrukcija susideda iš daugiasluoksnių plokščių, kurių pagrindą sudaro medinis karkasas iš laukinės ir vidinės pusių apkaltas OSB (orientuotų skiedrų) plokšte. Skydo vidinė dalis yra užpildyta akmens vata, tai leidžia pasiekti reikiamą šiluminę varžą. Tokia konstrukcija garantuoja stabilias šiluminės varžos charakteristikas bet kokiu metų laiku. Skydiniai namai, pastatyti pagal šias technologijas, ekologiški ir turi aukštas šilumos ir energijos taupymo charakteristikas bei skirti pastoviam gyvenimui.

Karkasinių – skydinių namų statyba vykdoma gamykloje ar specializuotame ceche pagamintų karkasinių skydų (sienų). Šie namai ekologiški ir šilti, greitai surenkami. Nepriklausomai nuo sezono, skydinis namas gali būti surinktas per kelias savaites. Skydinių – karkasinių namų statyba vyksta uždarose patalpose, statinio konstrukcijų neveikia atmosferos sąlygos, lengva kontroliuoti darbų kokybę, daugiau galimybių panaudoti specialią įrangą.

Namo konstrukcija susideda iš daugiasluoksnių plokščių, kurių pagrindą sudaro medinis karkasas, iš laukinės ir vidinės pusių apkaltas OSB (orientuotų skiedrų) plokšte. Skydo vidinė dalis yra užpildyta akmens vata, tai leidžia pasiekti reikiamą šiluminę varžą. Tokia konstrukcija garantuoja stabilias šiluminės varžos charakteristikas bet kokiu metų laiku. Namai, pastatyti pagal šias technologijas, ekologiški ir turi aukštas šilumos ir energijos taupymo charakteristikas bei skirti pastoviam gyvenimui.

skydiniu karkasiniu namu statyba

Mūsų manymu, karkasinių – skydinių namų statyba populiari dėl kelių aspektų:

 1. Karkasinio – skydinio namo statyba nepriklauso nuo sezono ir gali būti atliekama bet kokiu oru. Tai reiškia, kad statybos vyksta žymiai greičiau ir sklandžiau.
 2. Medinių rėmų technologija veikia kaip vidinių statinio sienų konstrukcijų apsaugos sistema.
 3. Tokio tipo pastatai pasižymi dideliu atsparumu seismiškumui ir kitiems gamtos veiksniams ar oro stichijoms. Būtent dėl šios priežasties karkasinis namas yra toks populiarus įvairiausiuose pasaulio kampeliuose.

Šiuolaikiniai skydiniai – karkasiniai namai ne tik niekuo nenusileidžia rąstiniams bei plytiniams namams, bet ir lenkia juos savo privalumais. 

Karkasinių ir skydinių namų statyba - pagrindiniai privalumai

 1. Atsisakydami sunkių masyvių sienų iš inertinių medžiagų ( mūro,betono ir kt.) sukuriame ekologiškai sveikesnę gyvenimo aplinką, o šlapius tinkavimo procesus keisdami sauso tinko plokštėmis – greitiname karkasinių – skydinių namų statybos eigą.
 2. Greitas montavimas leidžia atsisakyti laikinų patalpų, sandėlių statybvietėse. Galima išmontuoti – tai aktualu laikiniems statiniams. Namus gali įsirengti patys šeimininkai.
 3. Lengvos atitvaros , nesugerdamos šilumos energijos iš patalpų oro, leidžia laisvai reguliuoti pastato vidaus temperatūros rėžimą. Dienos metu sumažinus tiekiamos šilumos kiekį, vakare per trumpą laiką pasiekiama pageidaujama patalpų oro temperatūra.
 4. Karkasiniai namai ir skydiniai namai yra aukštos kokybės , o jų broko tikimybė yra minimali. Nes pagrindinis statybos procesas vyksta gamykloje pasitelkiant pažangias gamybos technologijas ir laikantis techninių reikalavimų.
 5. Atsisakydami sunkių masyvių sienų iš inertinių medžiagų ( mūro,betono ir kt.) sukuriame ekologiškai sveikesnę gyvenimo aplinką, o šlapius tinkavimo procesus keisdami sauso tinko plokštėmis – greitiname skydinių karkasinių namų statybos eigą.

Karkasinis skydinis namas – XXI amžiaus namas

Karkasinių– skydinių namų statyba Europoje pradėjo vystytis prieš 50 metų. Būtent tokiuose namuose gyvena dauguma Vokietijos, Norvegijos, Suomijos ir kitų šalių gyventojų. Todėl skydinius – karkasinius namus dar kartais vadina XXI amžiaus namais. Per pastaruosius dešimtmečius šių namų gamybos technologija stipriai ištobulėjo dėl naudojamų įrengimų bei naujų statybinių medžiagų. Dėl šios priežasties karkasiniai – skydiniai namai turi aiškius savo privalumus:

 • Ekologiškumas. Atsisakant sunkių masyvių sienų iš inertinių medžiagų (mūro, betono ir kt.) sukuriama ekologiškai sveikesnė gyvenimo aplinka, o šlapius tinkavimo procesus pakeičiant sauso tinko plokštėmis – žymiai pagreitinama skydinių namų statybos eiga.
 • Idealus mikroklimatas. Lengvos atitvaros, nesugerdamos šilumos energijos iš patalpų oro, leidžia laisvai reguliuoti pastato vidaus temperatūros režimą. Dienos metu sumažinus tiekiamos šilumos kiekį, vakare per trumpą laiką pasiekiama pageidaujama patalpų oro temperatūra.
 • Aukščiausios kokybės standartai. Karkasiniai – skydiniai namai yra aukštos kokybės, o jų broko tikimybė yra minimali, nes pagrindinis statybos procesas vyksta gamykloje pasitelkiant pažangias gamybos technologijas ir laikantis griežtų techninių reikalavimų. Be to, karkasiniai namai yra itin lengvai projektuojami ir labai lankstūs architektūriškai. Dėl šios priežasties galima rinktis įvairesnes konstrukcines idėjas ir nesilaikyti griežtų sienų išdėstymo reikalavimų, kurios būdingos mūrinio, o kartais net ir rąstinio namo statybai.
 • Ekonomiškumas. Karkasinio namo energijos nuotėkis yra mažas, todėl jame gyventi bus ekonomiška ir šilta. Be to, karkasiniai – skydiniai namai pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis, taigi puikiai apsaugo ir nuo lauko garsų, ir nuo šilumos ištekėjimo į lauką. Užsiimdami karkasinių – skydinių namų statyba, namus papildomai apšildome, tokiu būdu užtikrindami, kad net ir šalčiausiomis dienomis namuose bus šilta ir jauku.
 • Operatyvumas. Greitas montavimas leidžia atsisakyti laikinų patalpų, sandėlių statybvietėse. Tokius namus galima nesunkiai išmontuoti – tai aktualu prireikus laikinųjų statinių. Karkasiniai pastatai daug greičiau ir pigiau pertvarkomi lengvai keičiant visų patalpų vidaus planavimą. Be to, tokius namus gali įsirengti patys šeimininkai.
 • Aukštos klasės sandarumas. Ši savybė priklauso nuo statybos technologijos – visos garus ir vėją izoliuojančių plėvelių siūlės tiek aplink langus ir duris, tiek skydų sujungimo vietose turi būti tvirtai hermetiškai suklijuotos. Iš esmės statinio sandarumas, garantuojant geresnes šiluminės varžos savybes, jau yra pasiekiamas gamykloje ar ceche. Sandariame name šiluma neišeina į lauką, todėl šildymo išlaidos yra daug mažesnės. Priešingai, nei būna gyvenant plytiniuose namuose, kuriuos efektyviai apšildyti yra daug sudėtingiau. Pastebime, jog šiais laikais klientų prioritetas – ekonomiškas namas, padedantis sutaupyti.
 • Puikios priešgaisrinės savybės. Mūsų statomų karkasinių – skydinių namų laikančiosios konstrukcijos yra impregnuojamos specialiomis priešgaisrinėmis medžiagomis, atitinkančiomis Lietuvos Respublikos priešgaisrinės saugos keliamus reikalavimus. Ir apskritai medinės konstrukcijos yra atsparesnės ugniai negu metalinės konstrukcijos. Todėl savo klientus visada įspėjame apie plačiai paplitusį mitą, jog karkasiniai namai yra degūs ir nesaugūs. Priešingai, galime įrodyti, jog tinkamai pastatytas namas, kurio statyboms buvo naudotos kokybiškos medžiagos ir priemonės, sumažina gaisro tikimybę.
 • Patrauklumas. Klientai dažnai nepagrįstai mano, kad karkasiniai – skydiniai namai statomi pagal vieną standartą. Tačiau taip nėra, nes tiek išorinė, tiek vidinė karkasinių namų apdaila gali būti sukuriama net ir pagal įmantriausius norus ar dizaino sprendimus. Karkasiniai namai ypač mėgstami dėl to, kad jų vidaus apdailai sukurti gali būti naudojamos pačios įvairiausios priemonės.
 • Komfortiškumas. Nereikėtų tikėti pasenusia nuomone, kad mediniai namai reikalauja itin atidžios priežiūros, yra nefunkcionalūs ir neilgaamžiai. Iš tiesų, tokių namų statyba yra greita, o eksploatavimo trukmė – ilga. Norint, kad karkasinis – skydinis namas tarnautų labai ilgai, reikia laikytis jų priežiūros rekomendacijų, t. y. kas penkerius metus juos padengti specialia medžiaga nuo drėgmės ir perdažyti. Tai efektyviau apsaugo karkasinį namą nuo įvairių aplinkos veiksnių.

Nuo ko reikia pradėti įgyvendinti savo karkasinių – skydinių namų statybą?

Dažnai į mus besikreipiantys klientai nežino, kaip vyksta karkasinių – skydinių namų statyba, jų žinios apsiriboja viešoje erdvėje sklandančiais nepatvirtintais faktais. Mes užtikriname aiškią ir sklandžią karkasinių – skydinių namų statybą.

Pirma. Kreipkitės į mūsų komandą – pateikite norimo namo projektą, o mes parengsime sienos konstrukcijos sąmatą, apskaičiuotą pagal Jūsų projekto sienų plotą. Neturintiems projekto, galime suteikti ir šią paslaugą.

Antra. Užsisakykite detalųjį techninį skydų projektą, kuriame bus nurodyti visi reikalingi skydų tipai ir parametrai. Tai atlikti siūlome bendradarbiaujant su profesionaliu architektu. 

Trečia. Patvirtinkite parengtą detalųjį techninį skydų projektą ir pereikite prie kito žingsnio – skydų sienų sąmatos rengimo.

Ketvirta. Pateikite visus reikalingus duomenis meistrams ir stebėkite statybas. Mes dirbame profesionaliai ir atsakingai – viską pristatome į statybų vietą ir įvykdome savo darbus. 

Penkta. Savarankiškai arba su pasirinktais meistrais atlikite vidaus apdailą – pagal savo norus ir poreikius. 

Galiausiai – apsigyvenkite naujuose savo svajonių namuose!

Karkasinių – skydinių namų statyba yra mūsų specializacija. Mus rinktis verta, nes…

mes galime parengti karkasinio – skydinio namo projektą ir pagal jį pagaminti bei pristatyti namą numatytu laiku (bet kuriuo sezonu).

mes galime pagaminti kokybiškus, jaukius bei ekonomiškus A ir A+ klasės karkasinius – skydinius namus, sodo namelius ar pirtis.

prireikus galime pagaminti sienų medinius rėmus arba iki galo išbaigti visus reikalingus namo elementus.

galime pristatyti karkasinį – skydinį namą su įstatytais langais, apkaltą dailylentėmis ir su įmontuotomis elektros instaliacijos dėžutėmis.

esame daugybės metų patirtį sukaupusi komanda, kuri stengiasi įgyvendinti kiekvieno savo kliento norus, poreikius ir svajones.

Įsikelkite į karkasinį namą ir atraskite įkvėpimą gyventi tvarioje ir saugioje aplinkoje! Karkasinių – skydinių namų statyba – mūsų specializacija, tad galite patikėti visus darbus mums.

Susisiekite su mumis

*Užpildyti užklausos formos duomenys bus tvarkomi asmeninio pasiūlymo pateikimo tikslais.