Karkasiniai sodo nameliai

Noras komfortiškai gyventi ar ilsėtis ramioje gamtos apsuptyje, toliau nuo miesto šurmulio, kasmet tampa vis populiaresnis. Ir tai įrodo į mus vis dažniau besikreipiantys pavieniai asmenys ar šeimos. Mes visada pasirengę įgyvendinti šį norą, todėl mūsų specializacija karkasiniai sodo nameliai. Statome karkasinius sodo namelius, kurie yra ekologiški, saugūs ir taupantys energiją.

Karkasiniai sodo nameliai – statybos technologija

Karkasiniai sodo nameliai gali būti statomi pagal kelias technologijas – pagal iš anksto paruoštų (angl. „Pre-cut“) medžiagų sistemą, modulinių plokščių sistemą arba didelio dydžio skydelių sistemą – suderintas su meistrų žiniomis ir kliento norais.

Iš anksto paruoštų (angl. „Pre-cut“) medžiagų sistema. Tai yra seniausia surenkamųjų sodo namelių konstrukcinių dalių sistema. Mediena gamykloje yra perdirbama, supjaustoma iki reikiamo ilgio, išgręžiama ir kitaip paruošiama. Paruoštos namo dalys pristatomos į statybvietę. Palyginti su įprastu medienos apdorojimo ir paruošimo procesu, vykdomu statybvietėje, ši sistema yra tikslesnė ir ekonomiškesnė – sunaudojama tiek medžiagų, kiek reikia, o broko (ar kitokių defektų) tikimybė sumažinama iki minimumo.

Modulinių plokščių sistema. Moduliai – tai tarsi plytos, iš kurių galima sukurti labai įvairaus architektūrinio stiliaus statinius. Moduliniams namams nereikia pamatų, nes jie surenkami gamykloje ar ceche, o paskui kranu pervežami į numatytą sklypą, todėl naująja gyvenamąja vieta galima džiaugtis vos po kelių mėnesių nuo paslaugos užsakymo. Įprasta karkasinių – skydinių namų statyba nuo modulinių skiriasi tuo, kad pastarieji į statybų aikštelę atkeliauja jau visiškai įrengti ir juos lieka tik sujungti. Šios sistemos pranašumai yra greitis, pritaikomumas prie bet kokių aplinkos sąlygų, o svarbiausia – karkasiniams sodo nameliai, jei jų plotas siekia iki 50 m2, gali būti statomi be specialaus projekto.

Labai didelių skydelių sistema. Ši sistema yra itin tinkama naudoti, kai reikia pastatyti daugiau mažų namelių. Didelės plokštės surenkamos gamykloje ir pristatomos į statybvietę montuoti. Didelio dydžio plokščių naudojimas sumažina mažų surenkamųjų plokščių sujungimo problemą, tačiau tokiais atvejais šiek tiek išauga transportavimo ir krovimo išlaidos bei būtinybė naudoti kranus didelėms plokštėms pakelti.

Mūsų statomi karkasiniai sodo nameliai – vertingas pasirinkimas

Pagrindinės priežastys, nulemiančios karkasinių sodo namelių paklausą – jie nebrangūs, lengvai ir gana greitai surenkami, jie nėra priskiriami sudėtingų statinių kategorijai ir jiems pakankma supaprastintų statybos leidimų. 

Svarbiausią, ką reikia žinoti kiekvienam, svarstančiam apie sodo namelių statybą:

  1. Karkasiniai sodo nameliai statomi iš karkasinių skydų (sienų), pagamintų gamykloje ar specializuotame ceche. Statybas galima pradėti bet kurio sezono metu, nes statinio konstrukcijų neveikia atmosferos sąlygos, lengva kontroliuoti darbų kokybę, daugiau galimybių panaudoti specialią įrangą. Kadangi darbas vyksta uždarose patalpose ir jo neveikia jokios aplinkos sąlygos, gamtos veiksniai, tai sodo namelį galima surinkti per kelias savaites. 
  2. Įvairūs karkasinio sodo namelio architektūriniai ir konstrukciniai sprendimai stipriai nepadidina bendros statybos kainos. Tuo tarpu tokie sprendimai įprastų (mūrinių ar plytinių) namų atveju gali lemti aukštesnę pamatų kainą ir konstrukcijų saugos pokyčius. Tikslumas ir kokybė gaminant atskiras karkasinio sodo namelio detales išlieka gana aukšti, nes dauguma detalių yra gaminamos specializuotame ceche. Tai supaprastina namo surinkimą statybvietėje ir sumažina klaidų tikimybę bei priklausomybę nuo žmogaus veiklos ir bet kokių aplinkos veiksnių.
  3. Medinis karkasinis sodo namelis nesideformuoja ir nėra veikiamas gamtos. Be to, santykinai mažas namo svoris leidžia žymiai sutaupyti statant pamatus, tuo pačiu išlaikant itin stabilią jo konstrukciją ir tvirtumą. Medinio karkasinio – skydinio namo montavimas nepriklauso nuo sezono ir gali būti atliekamas bet kokiu oru. Be to, dėl didelio konstrukcijų montavimo greičio statybų sąmatoje nurodyta kaina paprastai būna daug mažesnė nei plytinių ar betoninių namų atveju.
  4. Karkasinio sodo namelio išorinė ar vidinė apdaila – kiekvieno individualus sprendimas, t. y. ji gali arba būti rengiama papildomai, arba jai galima išvis neskirti dėmesio. Natūralumu dvelkianti sodo namelio medienos tekstūra gali tapti pagrindine puošmena. Mediena, naudojama gamybiniame procese, yra natūrali medžiaga, todėl iš jos pagamintas sodo namelis „kvėpuoja“, jame beveik niekuomet nebūna troškaus ir sauso oro. Tačiau norint įmantresnės vidaus apdailos, ją galima pradėti iškart po to, kai visas namas yra surinktas. Skirtingai nei plytiniai ar betoniniai namai, surenkamojo karkasinio – skydinio namo sienos ir grindys pasižymi mažesne šilumos sugerties geba ir geresne šilumos apsauga. Tokie namai žiemą sušyla daug greičiau ir geriau išlaiko šilumą viduje, tokiu būdu žymiai sumažindami sunaudotos šiluminės ir elektros energijos sąnaudas.
  5. Karkasinio sodo namelio konstrukcija susideda iš daugiasluoksnių plokščių, kurių pagrindą sudaro medinis karkasas, iš laukinės ir vidinės pusių apkaltas OSB (orientuotų skiedrų) plokšte. Kadangi medinių karkasinių skydinių namų statybai naudojamos specialios medžiagos (gipsas, OSB, akmens vata), nesunkiai galima išvengti gaisro sukeliamo pavojaus. Gaisro atveju klijuotos laminuotos medienos sijos, naudojamos namo sienose ir grindyse, tik skleidžia nemalonų kvapą, bet nepraranda savo gerų savybių kylant temperatūrai, priešingai nei gelžbetoninės sijos. Beje, visuomet atkreipiame dėmesį, kad statyboms naudojami daugiasluoksniai elementai yra svarbi medinių skydinių namų savybė, nes kiekvienas elementas turi savo funkciją: rėmas užtikrina vertikalias ir horizontalias namelio apkrovas, speciali atrama saugo nuo sienos susilenkimo ir deformacijos, plokštės užtikrina tvirtumą ir apsaugo nuo ugnies, o naudojamos izoliacinės medžiagos užtikrina apsaugą nuo ugnies, garso ir šilumos. Kad namelis būtų apsaugotas dar labiau, karkasinių namų laikančiosios konstrukcijos yra impregnuojamos specialiomis priešgaisrinėmis medžiagomis, atitinkančiomis Lietuvos Respublikos priešgaisrinės saugos keliamus reikalavimus.
  6. Karkasinis namas yra ekologiškas „kvėpuojantis“ namas. Namo konstrukcijose naudojamos specialios garams ir vėjui nepralaidžios medžiagos. Naudojant pažangiausias statybos technologijas, visos garus ir vėją izoliuojančių plėvelių siūlės tiek aplink langus ir duris, tiek skydų sujungimo vietose yra tvirtai hermetiškai suklijuotos. Taip pat tokio namelio statyboms naudojama ekologiška mineralinė vata, leidžianti pašalinti papildomą drėgmę iš namo be specialių vėdinimo sistemų ir taip išlaikyti šilumą žiemą. Be to, sodo namelio statybai naudojamose medžiagose nėra jokių kenksmingų cheminių medžiagų, kurios yra plačiai naudojamos gaminant plytas ar betoną. Toks namas leidžia išlaikyti komfortišką mikroklimatą visus metus.

Rekomendacija jau įsigijusiems sodo namelį

Nepaliekame likimo valiai ir tų, kurie prieš kelerius metus pasistatė sodo namelį – pateikiame rekomendacijas, kaip tinkamai prižiūrėti sodo namelius. Geriausia, jei vos įsigijus sodo namelį, jo išorė padengiama pasirinktos spalvos dažais, kurių sudėtyje yra impregnantų, nes tai saugo medieną nuo drėgmės poveikio, pelėsio, grybelio veisimosi ar netgi puvinio. Visada patariame šiuo atveju stipriai netaupyti ir rinktis kokybiškus dažus. Medinį sodo namelį reikėtų perdažyti maždaug kas penkerius metus.

Tuo tarpu namelio vidinės sienos gali būti padengiamos aliejumi. Ši technologija turi svarbų pranašumą prieš lakavimą – dengiant medieną aliejumi išryškinama jos tekstūra, jai suteikiamas matinis efektas, nesustabdomas natūralus medienos „kvėpavimas“, neužkemšamos medienos poros.

karkasiniai sodo nameliai

Medienos dengimas aliejumi patogus ir dėl to, jog apsaugo medieną nuo skilinėjimo. Norint vidinėms namelio sienoms suteikti spalvą, jas galima dažyti vidaus medienai skirtais dažais. 

Nors karkasinis sodo namelis reikalauja tinkamos priežiūros ir tam skiriamo papildomo laiko, tačiau visa tai atperka paprasta namelio komplektacija, lengvi ir greiti surinkimo darbai ir, be abejo, jauki ir patraukli išvaizda, nesunkiai priderinama prie sklypo aplinkos.

Mūsų komanda pasirengusi įgyvendinti kiekvieno norą – nesvarbu, ar pageidaujate labai mažo ir jaukaus sodo namelio, ar svajojate apie erdvų sodo namelį su terasa ar tiesiog nusprendėte susikurti poilsio oazę standartiniame ir patogiame sodo namelyje. Esame tam, kad padėtume pasirinkti Jūsų atveju tinkamiausią sprendimą, kad parengtume profesionalų projektą ir sklandžiai, greitai bei sėkmingai jį įgyvendintume. Karkasiniai sodo nameliai – mūsų specializacija, tad galite patikėti visus darbus mums.